Klinikai szakpszichológus szakvizsgámat a Pécsi Tudományegyetemen, pszichológus diplomámat az ELTE-n, Viselkedéselemző végzettségemet a Károli Gáspár Református Egyetemen szereztem, Mentálhigiénés szakirányú továbbképzést a Semmelweis Egyetemen végeztem. Munkám szempontjából meghatározó a személyközpontú megközelítés és a rendszerszemlélet. A Magyar Személyközpontú Pszichoterápiás és Tanácsadási Egyesület képzésében Személyközpontú Tanácsadó végzettséget, a Magyar Családterápiás Egyesület képzésében Családterapeuta címet szereztem. Jelenleg a Csoportanalitikus és Kiképző Társaság szemináriumán veszek részt. A megközelítések, melyeket alkalmazok hatékonyságvizsgálatok során ellenőrzött, evidence-based módszertan alapján zajlanak.
Önkéntesként veszek részt a társadalmi önismeretre fókuszáló Civil Csoport Hétvége (Facebook) nevű kezdeményezésben. A CCH egy három napos rendezvény, mely során a résztvevők csoporthelyzetekbe kerülve saját bőrükön tudják tanulmányozni a csoportjelenségeket, és saját magukat a csoport résztvevőjeként. Eközben a csoportban megjelennek a tágabb társadalmi közegre is jellemző folyamatok.
Szakmai háttér, irányzatok
A humanisztikus és személyközpontú pszichológia
Munkám során alapvetően a személyközpontú irányzat elveit követem. A személyközpontú pszichológiai iskola alapvetése, hogy minden emberben hatalmas belső tartalékok rejlenek önmaga megértésére, a fejlődésre, növekedésre. A gyerekkorban önmagunkról kapott külső visszajelzések belsővé válnak. Ezáltal gyakran különválik, eltávolodik egymástól mindaz, amit önmagunkról belsőleg érzékelünk és az, amit mások tükrén át gondolunk magunkról. Énidegen szerepek alakulnak ki. A segítő kapcsolat képes beindítani, katalizálni a belső tartalékokat, saját erőforrásokat, amik eltakarítják az akadályokat a belső szabadság útjából, miközben a megtapasztalt önkép és a vágyott én közelebb kerül egymáshoz.
Rendszerszemlélet, EFT
A rendszerszemlélet elsősorban a családterápiás irányzat sajátja. Központi gondolata, hogy az egyén nem elszigetelten létezik, hanem kapcsolatokban, környezete részeként. A személy folyamatos oda-vissza kölcsönhatásban van a környezetében élőkkel, családjával, csoportjaival. Egy betegség, egy tünet gyakran nem magyarázható, ha kizárólag az egyént vizsgáljuk, sokkal inkább értelmezhető a kapcsolati rendszer zavaraként. Ha a rendszer változik, akkor változik az egyén is, és fordítva. Ha egy gumiháló egyik pontja elmozdul, valamilyen módon az egész háló reagálni fog a változásra.
Működési nyilvántartási szám: 2915
Szakmai felelősségbiztosítás száma: 95665005307298700
Publikáció és nyilvános megjelenés
- Szemán, D., András, F., Imre, G., Muth, V., Vágó, J., Nyúl, B. (2020). „Vírusidők”. A járványhelyzet hatása a pszichoterápiás-tanácsadói döntéshozatalra. Pszichoterápia, (29) különszám, 175-187.
- Imre, G. (2020). Hozzászólás: A terápiás gyakorlat etikai kérdései. Pszichoterápia. 29 (2), 147-148.
- Hardy, J., Sallay, V., Martos, T., Tillmann, L., Schell, G., Imre, G. (2019). Esetbemutatás: Megcsalástól a megértésig, avagy Bábeli nyelvzavar idegen és anyanyelven, skype-on innen és túl. A Magyar Családterápiás Egyesület 33. Vándorgyűlése, 2019. április 26-28., Sopron
- Horváth, K., Bíró, G., Imre, G., Takácsy, M. (2019). „Átcsúszni a változás száján” Teamben történő nagycsoportvezetés a Pszichoterápiás Hétvégén. Pszichoterápia,28 (1), 4-11.
- Imre, G. (2018). Konferencia beszámoló: Aktivitás a terápián innen és túl – Magyar Személyközpontú Pszichoterápiás és Tanácsadási Egyesület 2018-as konferenciája. Pszichoterápia,27 (3), 261-262.
- Imre, G. (2018). Konferencia beszámoló: Találkozásaink: Határok és hatások – Magyar Csoportpszichoterápiás Egyesület XII. konferenciája. Pszichoterápia, 27 (4), 362-363.
- Biró, G., Bokor, L., Horváth, K., Imre, G., Kantó, A., Lőrik, D., Takácsy, M., (2017). Akvárium: Válságmenedzsment, vagy sorsfordulat? A teamben történő nagycsoportvezetés tapasztalatai a Pszichoterápiás Hétvégen. A Pszichoterápia szakfolyóirat 13. konferenciája, 2017. május 12-13., Budapest
- Biró, G., Horváth, K., Imre, G., Kantó, A., Lőrik, D., Takácsy, M., (2017). Akvárium: A teamben történő nagycsoportvezetés tapasztalatai a Pszichoterápiás Hétvégen. Magyar Pszichiátriai Társaság 21. Vándorgyűlése, 2017. január 26-28., Siófok
- Imre, G., Szabó, V. (2015). Poszter: Találkozások a kertben. Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet Tudományos ülés program, 2015. november 17., Budapest
További lehetőségek: A TB által támogatott pszichoterápia és krízistanácsadás
Amennyiben nem áll módjában magánrendelés szolgáltatását igénybe venni, vagy problémája túlmutat az ambuláns ellátás lehetőségein jó szívvel ajánlom figyelmébe a társadalombiztosítás által támogatott pszichoterápiás lehetőségeket, melyekről bővebben itt olvashat.
Súlyos, illetve öngyilkossági krízis esetén kérem hívja a következő számokat: (1) 116-123, (80) 820-111! https://www.sos116-123.hu/
Családon belüli erőszak esetén itt kérhet segítséget: (80) 20-55-20. http://bantalmazas.hu/