A járványügyi helyzetre tekintettel mindannyiunk egészsége érdekében jelenleg online csatornákon folytatom munkámat.
• Hogyan lehet a belső iránytűnket követni?
• Eligazodni a párkapcsolatokban?
• Mihez kezdünk az intimitással?
• Mennyire határoznak meg a külvilág elvárásai?
• Segítség az útkeresésben, a kapcsolatokban…
Biztonságos helyet adok, ahol semmiről nem szégyen beszélni, ahol nem kell az ajtón kívül hagyni a személyünk különböző részeit, hanem nyíltan el lehet mondani érzéseket, gondolatokat, vágyakat. Az érzetek, motivációk, érzelmek egyre hozzáférhetőbbé és érthetőbbé válnak a folyamat során. Eközben a külvilág elvárásai mellett egyre hangsúlyosabbá válik a belső iránytű.
Közösen megérthetjük, hogy mik mozgatják a másikat. Az egyént elsősorban kapcsolatiba ágyazva tekintem. Az életünk jelentős részét csoportokban éljük, úgy, mint a családi csoportjaink, a munkahelyi, vagy szabadidős, illetve a társadalmi csoportjaink.
Fő elakadásaink, konfliktusaink ennek megfelelően általában kapcsolati konfliktusok. Ami felületesen szemlélve az egyén problémájának tűnik, a fókuszt valamelyest kinyitva kiderülhet, hogy egy nálánál nagyobb rendszer problémája, amiben az egyén válik tünethordozóvá.
Akár egyénileg, akár csoportokkal, vagy családokkal dolgozom, minden személyre, mint különböző csoportjainak tagjára tekintek. Emellett arra tökrekszem, hogy közösen elhárítsuk a személyes növekedés útját álló akadályokat.
Hogyan él tovább a múltunk a mai kapcsolatokban? (video)
Most érdemes lehet kicsit átgondolni és saját maga számára megfogalmazni, hogy pontosan mit keres, min szeretne változtatni? Ez elsőre talán nehéz, vagy épp, hogy nyilvánvalónak tűnik a válasz? Mégis érdemes időt szánni e kérdés további kibontására.
Munkám során célom, hogy segítsem kibontakozni klienseim személyes növekedését, szabadságát, autonómiáját. Ehhez biztonságos légkört biztosítok, melyben semmiről nem szégyen beszélni, miközben lehetőség nyílik rá, hogy mélyebben megértsük és átéljük a belső mozgatókat, motivációkat, társas viszonyokat. Mindezek nehézségét és örömét.
A párkapcsolati konfliktusok gyakran egy visszatérő koreográfia szerint zajlanak, melyet a pár tagjai akaratlanul, mégis közösen hoznak létre. Ez a ciklus általában észrevétlenül kezdődik, de ha elindult, nehéz megállítani. A párterápia célja, hogy megértsük, hogyan jönnek létre ezek a mindkét résztvevő számára fájdalmas helyzetek és hogyan lehet eltérni ezektől a begyakorolt mintázatoktól.
Életünk nagy részét csoportokban töltjük, a munkahelyünkön, a családban, az iskolában, vagy akár a társadalom tágabb értelemben vett csoportjaiban. Az önismereti csoport egy laboratóriumi helyzet, ahol megfigyelhetjük, megérthetjük, hogyan működünk csoporthelyzetekben, hogyan hatnak ránk a csoportok törvényszerűségei. Egyúttal fejleszthetjük képességeinket, melyekkel jelen vagyunk csoportjainkban.