Az egyéni terápia egy folyamat, mely során tisztábbá, érthetőbbé válnak a belső történések, a döntéseink, tetteink mögötti mozgatók. Egyre hozzáférhetőbbek lesznek a motivációk, vágyak. Az érzelmek logikáját megértve a korábban talán elárasztó kaotikus indulatok világában kirajzolódik egy rend, így az érzések inkább belső iránytűvé válnak.
Munkám során arra törekszem, hogy egy olyan elfogadó és biztonságos környezetet biztosítsak, ahol minden megjelenhet, ahol semmiről nem szégyen beszélni. Azt gondolom, hogy így kerülhetünk közelebb önmagunkhoz, válhatunk szabadabbá és önazonossá. A célom tehát a terápiás folyamat során, hogy elősegítsem a klienseim belső növekedését. Gyakori vélekedés, hogy az jár pszichológushoz, akivel valami baj van, aki elesett, vagy gyenge. Szerintem az fordul szakemberhez, aki bátor. Aki kész szembenézni a saját mélységeivel, árnyékával és aki kész tenni önmagáért. Ez a munka a tapasztalatok szerint sokkal inkább egy kapcsolatban tud megvalósulni, mint otthon, a karosszékben ülve.
Milyen problémák esetén érdemes segítséget kérni?
Nem szabványos előre gyártott megoldásokkal dolgozom, számomra a személy áll a központban a maga egyediségében. A legkülönfélébb élethelyzetekkel keresnek fel. Néhány példát mégis kiragadok a gyakori témákból:
- Párkapcsolati kérdések, konfliktusok
- Szakítás, válás
- Társkeresési problémák, kapcsolatkialakítás
- Kommunikációs stratégiák bővítése, készségfejlesztés
- Önérvényesítés, önbecsülés, önbizalom
- Szülőkkel való kapcsolat, önállóság, leválás
- A saját életemet élem-e?
- Függés – függetlenség, autonómia
- Stresszkezelés
- Szexualitás
- Kiüresedettség
- Munkahelyi problémák, teljesítmény, kiégés
- Többet megtudni önmagamról
- Gyász feldolgozása
- Önelfogadás
- Egzisztenciális kérdések
A tanácsadás, mint elnevezés elsőre talán félrevezetően hangzik. Az ülések során ritkán foglalok állást konkrét kérdésekben. Ritkán beszélek arról, hogy szerintem mit érdemes tenni, vagy mit tartok jó döntésnek egy adott helyzetben. Nem is ez a dolgom és nem is én élek együtt a döntés következményeivel. Sokkal inkább arra törekszem, hogy közösen megértsük, hogyan hozza a másik a döntéseit, hogy milyen vágyak, motivációk, félelmek mozgatják őt eközben. Az egyéni tanácsadás során módszertanilag főként a személyközpontú tanácsadás és a rendszerszemléletű egyéni terápia elméleti keretére támaszkodom.
Az üléseken elhangzottakat titoktartással kezelem. Munkám során a Magyar Pszichológiai Társaság Etikai kódexét követem. Szupervízió mellett dolgozom.
Hogyan zajlik ez a gyakorlatban, mire számíthat?
Az első néhány alkalmat érdemes arra fordítanunk, hogy részletesen kidolgozzuk, honnan hová szeretnénk eljutni, mi a célunk. Ennek fényében tudjuk kialakítani, milyen keretek, milyen munkamód szolgálják a célunk elérését. Ezek ismeretében tudunk informáltan dönteni arról, hogy érdemes-e egy közös folyamatra elköteleződnünk. Érdemi változás mindenképp folyamatszerű munkában képzelhető el, ami lehet néhány hónapos, vagy éves létékű is. Az ülések általában heti gyakorisággal zajlanak, fix időpontban.
Terápiás óradíjak:
Az ülések díja: 25.000 Ft, időtartama 45 perc.
A folyamatban lévő terápiák díja a naptári év elején előre bejelentett módon, nagyjából az inflációt követő mértékben emelkedik. A közös munka biztonsága és kiszámíthatósága érdekében az óradíjak mértéke az év további részében változatlan. A szabad időpontokat megtekintheti az időpontfoglaló rendszerben. Amennyiben további információra van szüksége, kérem lépjen kapcsolatba velem!
Kontakt 
Imre Gábor
Klinikai Szakpszichológus, Családterapeuta
Személyközpontú tanácsadó